AnLen® Czysty Piec to rewelacyjny preparat
zapewniający czystość Twojego pieca,
wyraźnie poprawiający jakość spalania węgla
a przede wszystkim dbający o środowisko naturalne.

 

 

 

Dlaczego AnLen® Czysty Piec ?


Oto 16 powodów:

 • działa bezpośrednio w palenisku poprawiając warunki spalania;
 • jest podawany razem z paliwem, a nie na rozgrzane paliwo;
 • ma pH = 7 co oznacza, że nie reaguje chemicznie z materiałem kotła, materiałem komina ani farbami;
 • jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt ponieważ jest mieszaniną minerałów naturalnego pochodzenia;
 • umożliwia sprostanie wymaganiom unijnej dyrektywy CAFE, mającej za zadanie chronić jakość powietrza, bez konieczności odejścia od spalania węgla;
 • dzięki synchronizacji generowanych fal cieplnych zapewnia całkowite nasycenie ciepłem wody przez co jakość ciepła otrzymanego przy spalaniu węgla z AnLen® CZYSTY PIEC jest nieporównywanie wyższa;
 • posiada certyfikat ( Raport nr B145408 ) niemieckiego Akredytowanego Laboratorium Ochrony Środowiska - HuK Wenden;
 • jest środkiem uniwersalnym, może być stosowany w każdym rodzaju, typie i wielkości urządzenia grzewczego
 • Przepalanie pieca z naniesionych wcześniej osadów sadzy i smoły. Sadza wydziela się w minimalnych ilościach, głównie w czasie rozruchu i uzupełniania paliwa.
 • Poprawa bezpieczeństwa użytkowania urządzeń:
  – Komina – minimalne ryzyko zapalenia sadzy w kominie;
  – Pieca – AnLen® ogranicza do minimum ilość wytworzonego przez palenisko czadu.
 • Lepiej wykorzystane paliwo. Piec produkuje głównie ciepło, a nie sadzę i smołę i dym.
 • Obsługa pieca ograniczona jest do minimum dzięki długim czasom pracy urządzenia w stanie równowagi.
 • Paliwo wypala się dokładnie, węgle gorszej jakości spalają się dużo dokładniej.
 • Żar utrzymuje się długo co często umożliwia niewygaszanie pieca.
 • Poprawiony jest komfort cieplny dzięki maksymalnemu rozgrzaniu pieca.
 • Możliwe jest oszczędzanie paliwa (15%÷25%) przy zachowaniu dotychczasowego komfortu cieplnego.

 

Polska to kraj stojący na węglu, który w naturalny sposób jest głównym nośnikiem energetycznym dla dużej części naszej gospodarki, jak również podstawowym paliwem w ogrzewnictwie indywidualnym. Spalanie węgla to jednak proces generujący wiele zanieczyszczeń, głównie sadzy, smoły, pyłów, popiołów, dymu i gazów spalinowych. O ile walka z sadzą, smołą i popiołami to głównie problem właścicieli urządzeń grzewczych o tyle udręka i problemy zdrowotne związane z zadymieniem ulic dotyczy WSZYSTKICH nas bez wyjątku. Sezon grzewczy to prawdziwa droga przez mękę zarówno dla palaczy jak i dla każdego Kowalskiego czy Nowaka.
Wychodząc naprzeciw problemom dręczącym WSZYSTKICH KAŻDEJ ZIMY oddajemy do Państwa rąk skuteczny instrument i narzędzie pozwalające ekologicznie i czysto spalać węgiel w piecach i kotłach każdego typu i wielkości. Oddajemy w Państwa ręce aktywator spalania paliw stałych AnLen® CZYSTY PIEC - najnowszą i najskuteczniejszą odpowiedź firmy SZNERSKI GUSS aby Kowalski czy Nowak nie zostali pozostawieni samemu sobie.

Przypomnijcie sobie Państwo poprzednie sezony grzewcze. Kocioł, który z różnych powodów nie chce „złapać” temperatury. Syzyfowe prace związane z oczyszczaniem pieców, kotłów i kominów. Swąd wydobywający się z kotłowni, gdzie domowemu ognisku „odbija” się dymem. Przypomnijcie sobie kłęby czarnego dymu uderzające w Wasze okna zaraz po tym jak opuszczą komin sąsiada. Spacery z dziećmi ulicami podobnymi do zasnutej dymami kaldery wulkanu. Śnieg, z którego nie można ulepić bałwana bo można się nim pobrudzić,a to dlatego gdyż jest cały pokryty sadzą.
Odkryjcie zimę na nowo dzięki AnLen® CZYSTY PIEC.

AnLen® CZYSTY PIEC jest środkiem uniwersalnym, może być stosowany w każdym rodzaju, typie i wielkości urządzenia grzewczego. Można go używać zarówno w piecach kaflowych jak i najbardziej zaawansowanych urządzenia grzewczych znajdujących zastosowanie w energetyce zawodowej – najnowsze trendy to kotły fluidyzacyjne.

Używanie AnLen® CZYSTY PIEC nie wymusza wygaszania i wyziębiania pieca czy kotła. Proces czyszczenia zainicjowany jest w czasie spalania opału i odbywa się samoczynnie. Jedyna czynność wymagana od użytkownika to oprószenie odpowiednią ilością AnLen® CZYSTY PIEC każdej porcji paliwa i prawidłowe dobranie przepływu powietrza.